Przyjemne sZycie

W spodniach czy w spódnicy? Przepis na spódnico-spodnie

Drodzy, po kilku długich tygodniach przygotowań do obrony pracy magisterskiej nastał czas, kiedy z radością wracam do regularnego prowadzenia bloga. Dzisiejszy odcinek Przyjemnego sZycia to początek nowych publikacji. Mam nadzieję, że spróbujecie swoich sił szyjąc razem ze mną 🙂 Dzięki warsztatom, które miałam okazję prowadzić w ostatnim czasie wiem, że zaglądacie tutaj i szukacie inspiracji. To niezwykle motywujące do działania. Jeśli nadal zastanawiacie się szyć czy nie szyć? Szyć! Praca własnych rąk – choć na początku może przysporzyć wiele wątpliwości – daje finalnie ogromną satysfakcję.

Dziś zapraszam na odcinek poświęcony szyciu spódnico-spodni. Wdzięczny projekt, choć mam wrażenie, że ostatnio zapomniany. Z myślą o osobach, które poszukują informacji o możliwościach, jakie dają wymienne stopki, starałam się ich użyć w tym odcinku jak najwięcej. Znajdziecie tutaj zastosowanie: stopki do ściegu overlockowego, stopki z prowadnikiem, stopkę do ściegu krytego oraz lamownika. Do tego projektu zainspirowała mnie tkanina, którą nabyłam podczas ostatniego spotkania z dziewczynami z zaprzyjaźnionego Craftoholic shop w Gdańsku. Zapraszam na seans 🙂 Pod filmem jak zwykle szablony do pobrania.

Dowiesz się:

– jak wszyć zamek do spodni
– jak odszyć kieszenie w szwie bocznym
– jak ułatwić sobie zszywanie elementów, gdzie szwy muszą się ze sobą schodzić
– jak poradzić sobie z wszyciem zamka
– jak wykorzystać różnego rodzaju stopki oraz domową napownicę

Czerwone linie można przeciąć w celu powiększenia szablonu. Niebieskie to nitka prosta, która wyznacza kierunek ułożenia na dzianinie. Na zielono zaznaczone zostały nacinki, na pomarańczowo zaszewki.

SZABLON NA SPÓDNICO SPODNIE

PLIK PDF

Szablon przygotowany jest na wzrost 166 cm, obwód talii 70 cm, obwód bioder 105 cm.

Spódnico-spodnie wykorzystane w praktyce podczas wakacyjnego spaceru 🙂

Pozdrawiam MJ

2 komentarze

 • ~Martiarti

  Super te spódnico-spodnie, lubię takie sprytne połączenia 🙂 Mam pytanie- w jakim programie zrobiłaś ten szablon do wydruku :)? Można go normalnie wrzucić do drukarki i wymiary będą się zgadzać?

  • myou

   Cieszę się że pomysł spodobał 🙂 choć przepis na samą knstrukcje znalazłam w książkach mojej mamy 🙂 jeśli chodzi o szablony to wykonuje je ręcznie na półpergaminie a następnie skanuje w kilku częściach. Składam je w programie graficznym i eksportuje jako jpg i pdf. Polecam drukowanie z pliku pdf. Należy tylko pamiętać o ustawieniach drukowania – zaznaczyć opcje aby obraz został podzielony na kilka stron A4, a nie dopasowany (wtedy wydrukuje się miniaturka). Generalnie pliki są przygotowane w skali 1:1. Niestety programu przeznaczonego do konstrukcji nie posiadam ale to mi nie przeszkadza w dzieleniu się szablonami. Przyjemnego sZycia! 🙂
   Pozdrawiam, Małgosia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *