O mnie

Miło jest mi powitać na moim autorskim blogu!

Nazywam się Małgosia Borodynko, zawodowo zajmuje się projektowaniem ubioru oraz obuwia. Ukończyłam Liceum Plastyczne w Zielonej Górze. W roku 2017 obroniłam pracę magisterką z wyróżnieniem na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, na wydziale Tkaniny i Ubioru, specjalność projektowanie ubioru. Wcześniej, w 2015 roku, również na tym samym kierunku obroniłam pracę licencjacką. Dodatkowo ukończyłam kurs konstrukcji odzieży damskiej prowadzony przez Europejską Akademię Mody im. Wojciecha Samarzewskiego w Łodzi. Zrealizowałam wiele projektów w ramach studiów oraz na indywidualne zamówienia. Wytrwale zdobywam doświadczenie w dziedzinie konstrukcji ubioru. Uwielbiam rękodzieło pod każdą postacią.
Przez wiele lat prowadziłam warsztaty szycia dla dzieci i dorosłych. Jestem pomysłodawczynią charytatywnych warsztatów szycia Legowiska dla schroniska.
Od 2018 do 2023 roku prowadziłam własną Pracownię Projektową, gdzie powstawały autorskie propozycje oraz realizacje na zlecenie. Obecnie pracuję jako grafik, specjalizujący się w przygotowywaniu projektów wzorów przeznaczonych do druku na tkaninie i dzianinie (głównie metodą sublimacji).

Na blogu chciałabym podzielić się swoją twórczością, przybliżyć tematy z nią związane. Jest to dla mnie również forma nauki, która pozawala mi się ciągle rozwijać. Przygotowuję filmy instruktażowe dla wszystkich miłośników szycia, również tych początkujących.

Zapraszam do czytania, dzielenia się swoimi spostrzeżeniami, opiniami a także do współpracy.

„Aby istnieli wielcy poeci, muszą być wielcy czytelnicy” Walt Whitman

Pozdrawiam MJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *