Szablony

Szukasz inspiracji? Potrzebujesz szablonu? Zobacz co już dla Ciebie opracowałam.

Przeczytaj zanim rozpoczniesz

Jak korzystać z szablonów? Pobierz plik PDF. W ustawieniach druku wybierz opcję PLAKAT. Niezależnie od rodzaju drukarki program podzieli wykrój na strony. Możesz też wydrukować szablon w drukarni w całości jeśli tylko masz taką możliwość. Po wydrukowaniu sklej szablon aby uzyskać układ widoczny w pliku. Warto nadmienić, że użycie słowa szablon nie jest przypadkowe ponieważ udostępnione przeze mnie wykroje zawierają zapas na szew. Na szablonach zielonym kolorem oznaczone zostały nacinki, a niebieskim nitkę prostą.

Wszystkie jesteśmy piękne 🙂 ale każda z nas ma inne wymiary. Szablon możesz dopasować do swojej sylwetki. Jeśli różnice między obwodami wynoszą do 4 cm to możesz śmiało dodać po 1 cm do szwów bocznych. Co jeśli różnica jest większa? Kolorem czerwonym zaznaczyłam linie, które możesz przeciąć i rozsunąć lub zsunąć aby powiększyć, pomniejszyć rozmiar wyjściowy. Modyfikacja linii poziomych koryguje różnicę wzrostu, pionowe zaś odpowiadają za obwody. To bardzo skrócony, domowy sposób korygowania szablonów jeśli chodzi o rozmiar. 

Swoje szablony przygotowuje w formie papierowej. Nie posiadam niestety komputerowego programu do konstrukcji odzieży. Aby się z Tobą nimi podzielić, każdy szablon osobno, starannie skanuje i odrysowuje w programie graficznym. Następnie opisuje wszystkie elementy i staram się ułożyć z nich jak najbardziej optymalny układ do druku. Całość zapisuje do formatu PDF ponieważ mam wtedy pewność, że to co zobaczysz na swoim ekranie będzie dokładnie tym samym projektem, który widzę ja na swoim. Droga jaką przebywa mój szablon zanim stanie się Twoim szablonem jest bardzo długa. Sprawdzam zawsze spasowanie elementów, długości, nacinki. Drukuję próbę, którą sklejam żeby wyeliminować najdrobniejsze błędy. Nie mniej na każdym etapie może dojść do drobnych deformacji – proszę zmierz linię zszycia elementów, które będziesz ze sobą łączyć i uszyj prototyp z zastępczej tkaniny. To da Ci pewność, że wszystko przebiegło pomyślnie.

Baw się dobrze, życzę Ci przyjemnego szycia!

BLUZKI, BLUZY, SUKIENKI

SPÓDNICE

SPODNIE

BIELIZNA

DEKORACJE I AKCESORIA

 

SZABLONY Z PŁYTY JUKI
– spodnie 
– spódnica
– t-shirt
– koszula
– kombinezon

 

 

KLIKNIJ W WYBRANY MODEL I POBIERZ SZABLON W PDF