Stylizacje

Stylizacja – elegancki pan

Dziś wyjątkowy artykuł, w którym opiszę stylizację dla pana. Nasz model reprezentuje zimowy typ urody. Dobrze prezentuje się w granacie, czerwieni amarantowej, purpurze, indygo oraz intensywnym fiolecie śliwkowym. Sugeruje unikanie kolorów jasnobeżowych oraz pomarańczowych.

Dla tego typ sylwetki należało zaprojektować ubiór swobodnie okalający ciało, z przewagą linii pionowych. Zależało mi na zapewnieniu wygody i komfortu, nie tracąc wyszukanego stylu i elegancji. „Różnorodność czynności, jakie mężczyzna wykonuje, ustawiczna zmiana środowiska w ciągu jednego dnia, często bez możliwości zmiany ubrania narzuciły konieczność stworzenia nowej koncepcji odzieży, w której nowoczesny mężczyzna czułby się odpowiednio i wygodnie ubrany.”[1] Przód marynarki zachował swój klasyczny wygląd i został odszyty z tkaniny bawełnianej z nylonem (z tej samej tkaniny został odszyty płaszcz w stylizacji numer trzy), tył natomiast z elastycznej dzianiny. Dołożyłam wszelkich starań aby oba surowce pasowały do siebie pod względem koloru i gramatury. Rozwiązanie to pozwala na większą swobodę ruchu. Pionowe cięcia sprzyjają wysmukleniu sylwetki. Kieszenie z kontrastowymi wypustami korzystnie wpływają na odbiór sylwety, ponieważ skupiają naszą uwagę. Wewnątrz zaprojektowane zostały dodatkowe kieszonki, w tym kieszonka na wizytówki. Zaproponowałam spodnie o prostych nogawkach z zaprasowanym kantem. Zabieg ten wyszczupla sylwetkę. Dla urozmaicenia standardowej formy zastosowałam drewniane guziki. Bordowa podszewka oraz dodatki przełamują stonowany kolor ubioru zarówno w marynarce jak i w spodniach.

 

Dla osób o krągłej sylwetce najodpowiedniejsze są materiały matowe, jednobarwne, miękkie, lekko spływające. Natomiast tkaniny sztywne, sterczące, poszerzają sylwetkę, a zbyt lejące się opinają figurę i dlatego nie są wskazane. Jeżeli decydujemy się na wzór, wybieramy ten o małej skali, geometryczny: drobne groszki, małe kratki, wąskie prążki. Ten ostatni wspomniany został zastosowany w koszuli Darka. Krój uatrakcyjnia bordowa plisa imitująca krawat oraz karczek.

Strój ten świetnie nadaje się na oficjalne spotkania w pracy jak i na wieczorne wyjścia. Zachowuje szykowny charakter przy jednoczesnym poczuciu komfortu i wygody. Swoją wyjątkowość zawdzięcza wyszukanym dodatkom.


[1] Czurkowa Maria Halina, Ulawska-Bryszewska Irena, Rysunek zawodowy dla szkół odzieżowych, WSiP 1972, s.273

Poniżej galeria zdjęć z sesji zdjęciowej.
Fot.Tomasz Borodynko

Pozdrawiam MJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *