Konkursy,  Przyjemne sZycie,  Stylizacje

Spódnicowy zawrót głowy

Na wstępie dziękuję wszystkim, którzy nadesłali projekty swoich spódnic z okazji Dnia Spódnicy. Byliśmy pod wrażeniem różnorodnego podejścia do tematu i pomysłowości – od elegancji, przez luźne stylizacje aż do propozycji spódnicy stanowiącej uzupełnienie kostiumu teatralnego dla…panów. Prawdziwy powrót do korzeni zastosowania spódnicy.
Nie mogąc podjąć jednoznacznej decyzji postanowiliśmy nagrodzić dwie prace – Pani Moniki i Pani Kasi. Jednocześnie każdy z uczestników otrzyma upominki. Poniżej przedstawiam Wam galerię prac uczestników.

Praca konkursowa Pani Moniki

Praca konkursowa Pani Kasi

  

Praca konkursowa Pani Agnieszki, Pani Joanny, Pani Lidii oraz Pana Adriana

 

Tak jak obiecałam ja również przygotowałam z okazji Dnia Spódnicy specjalny odcinek Przyjemnego sZycia, w którym krok po kroku omówiłam jak powstała moja propozycja.

Ze względu na to, że najszerszą partią mojego ciała są biodra, dobrze czuję w spódnicach kopertowych (portfelowych), które optycznie je dzielą. Co więcej uwielbiam jeans ponieważ jest uniwersalny, sprawdza się w eleganckich jak i sportowych stylizacjach. Dodatki sprawiają, że projekt zyskuje indywidualny charakter. Połączyłam wszystkie te aspekty i tak powstała moja spódnica.

W tym odcinku dowiesz się:

– jak zszyć zaszewki

– jak zaprasować bok spódnicy

– jak odszyć kieszonkę z dwiema wypustkami

– jak podwinąć brzeg ściegiem krytym

– jak wyszyć dziurkę do guzika

– jak przyszyć guzik

Załączam również wykrój, który przygotowałam. Możesz dopasować go do swojej sylwetki. Na szablonach zielonym kolorem oznaczone zostały nacinkiniebieskim nitkę prostą, a kolorem czerwonym zaznaczyłam linie, które możesz przeciąć i równomiernie rozsunąć aby pomniejszyć, powiększyć rozmiar wyjściowy. Dodatkowo kolorem szarym zaznaczyłam obszar który należy podkleić flizeliną.

SZABLON NA SPÓDNICĘ

PLIK PDF

Szablon przygotowany jest na wzrost 166 cm, obwód talii 70 cm, obwód bioder 102 cm.

Pozdrawiam MJ

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *