Ciekawostki,  Projektowanie obuwia

Projektujemy w trójwymiarze – pierwsze kroki

Na blogu pojawiło się do tej pory kilka artykułów dotyczących projektowania oraz produkcji obuwia. Dzięki temu, że odbywałam staż w fabryce mogłam zrealizować własne projekty. Konstrukcje przygotowywałam ręcznie i miałam okazję podpatrzeć, jak profesjonaliści opracowują projekt w programie przeznaczonym do konstrukcji i modelowania. W szkole również przygotowywaliśmy szablony, które urzeczywistniły nasze wizje. W tym roku, podczas zajęć komputerowego wspomagania projektowania, uczymy się przygotowywać nasze wzory w programie, który posiada funkcję skanowania kopyta, tworzenia trójwymiarowej wizualizacji oraz rozłożenia tego obrazu “na płasko”. Już po pierwszej prezentacji zafascynowałam się możliwościami programu. Mimo tego, że wstępne przygotowanie trwa bardzo długo, zyskujemy  przewagę nad “ręczną robotą” w momencie kiedy musimy wprowadzić korekty lub chcemy przygotować kilka wersji kolorystycznych wizualizacji.

Naszym zadaniem jest przygotowanie kilku projektów. Postanowiłam udokumentować ten proces i podzielić się z Wami nowymi doświadczeniami. Dzisiaj etap pierwszy – skanowanie kopyta, korekta nierówności oraz krawędzi, podział na stronę wewnętrzną i zewnętrzną obuwia, nałożenie siatki konstrukcyjnej oraz rozłożenie siatki “na płasko”. Zobaczycie również, że dzięki tej metodzie można swobodnie podwyższać cholewkę jeśli nasz projekt przewiduje stworzenie np. trzewików czy kozaków.

.Mam nadzieję, że temat Was zainteresuje i będziecie śledzić moje poczynania do końca zimowego semestru 🙂 Pierwszy film nagrany został bardzo spontanicznie więc proszę o wyrozumiałość.

Pozdrawiam MJ

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *