Przyjemne sZycie

Spódnica z kontrafałdą + wyniki konkursu

Nadeszła chwila rozwiązania konkursu zorganizowanego z okazji Dnia Spódnicy, który miał miejsce 30 października. Dziś pokażę Wam zdjęcia spódnic nadesłanych przez uczestniczki, a także zaproszę Was na premierowy odcinek Przyjemnego sZycia, w którym zaprezentuje kolejną, swoją wersję spódnicy. Tym razem będzie to spódnica z karczkiem, z kontrafałdą z przodu, zapinana na zamek kryty wszyty z boku. Wykorzystałam w tym projekcie kilka ciekawych stopek, które często wspomagają sprawne i estetyczne wykończenie.
Na początek jednak wyniki:

Nagroda główna – nożyczki Fiskars

…..Postanowiłam nagrodzić pracę Basi ponieważ niepowtarzalny efekt, który jak się okazuje stał się dziełem przypadku pobudza wyobraźnię, a sam wzór uzyskany przez autorkę z powodzeniem sprawdziłby się jako druk na tkaninie. Choć forma spódnicy jest prosta to punkty wędrują za pomysłowość, estetyczne wykonanie i wolę walki o swoje dzieło :). Pozwolę sobie przytoczyć, co twórca miał na myśli cytując autorkę: “Chciałam wziąć udział w konkursie, bo… z tą spódnicą wiąże się pewna historia! Otóż: to pierwsze dzieło, jakie powstało na mojej nowej maszynie, którą kupiłam po zakończeniu studiów. Kiedy tylko uporałam się z szyciem i okazało się, że efekt mnie zadowala, postanowiłam wyjść wieczorem w nowym stroju. Jeszcze tylko szybciutko chciałam zalać prysznic środkiem do odgrzybiania – no i, wiadomo, pochlapałam spódnicę. Przed pierwszym wyjściem! Cóż było robić, postanowiłam pójść za ciosem i całość potraktować wspomnianym środkiem. W ten sposób powstał deseń, który widać na zdjęciach. A ja, muszę przyznać, jestem całkiem dumna z ostatecznego efektu!”

To jednak nie koniec. Biorąc pod uwagę zaangażowanie wszystkich uczestniczek oraz wspaniałe efekty chciałabym nagrodzić równorzędnymi wyróżnieniami jeszcze trzy prace.

Wyróżnienia – pudełko na szpulki oraz znikający pisak do tkanin
wędruje do Martyny

Bogusi 


oraz Anety

Dla pozostałych uczestniczek przygotowałam nagrody niespodzianki, w podziękowaniu za udział w konkursie:

Małgosia

Justyna

Tymczasem zapraszam na film, w którym
dowiesz się:

– jak używać stopek do ściegu overlockowego, ściegu krytego oraz lamownika
– jak wszyć zamek kryty
– jak wykończyć brzeg obsadzeniem
– jak ułożyć kontrafałdę

Czerwone linie można przeciąć w celu powiększenia szablonu. Niebieskie to nitka prosta, która wyznacza kierunek ułożenia na dzianinie. Na zielono zaznaczone zostały nacinki, na pomarańczowo zaszewki.

SZABLON NA SPÓDNICĘ Z KONTRAFAŁDĄ

PLIK PDF

Szablon przygotowany jest na wzrost 166 cm, obwód talii 70 cm, obwód bioder 105 cm.

 

Pozdrawiam MJ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *