Ciekawostki,  Przyjemne sZycie

Legowisko dla zwierzaka – podsumowanie warsztatów szycia

Warsztaty szycia legowisk dla zwierząt ze schroniska, które wczoraj miałam okazję prowadzić zakończyły się wielkim sukcesem. Kiedy zastanawiałam się nad organizacją tego przedsięwzięcia zakładałam, że wspólnymi siłami jesteśmy w stanie uszyć jednego dnia dwadzieścia legowisk. Finalnie udało się nam osiągnąć wynik trzydziestu sztuk. Zaangażowanie uczestników przerosło moje oczekiwania. Osoby, które pierwszy raz siedziały przy maszynie, osoby od lat szyjące zawodowo i prywatnie, jak również stali bywalcy warsztatów organizowanych w sklepie z maszynami Wójcik i Spółka z entuzjazmem i oddaniem wspomogli naszą akcję. Radosna atmosfera tylko podgrzewała nasz zapał do pracy. Sądzę, że poczucie, że robimy coś dobrego dodało odwagi osobom szyjącym po raz pierwszy. 

Podzieliliśmy się zadaniami i każdy odszywał inną część projektu. W ten sposób udało nam się stworzyć małą manufakturę 🙂 Ze względu na to, że wiele osób chciało uszyć w domowym zaciszu legowisko dla swojego zwierzaka, jak również dlatego, że wiele osób nie mogło nam tego dnia towarzyszyć postanowiłam nagrać film o tym, jak takie legowisko uszyć. Jesteśmy pełni nadziei, że to nie pierwsza taka akcja i uda nam się zorganizować ją ponownie, a nasze dzieła ucieszą podopiecznych schroniska. Tymczasem zapraszam na film 🙂 Jak zwykle pod filmem znajdziecie szablony do pobrania. Pamiętajcie, że pobierając je w formie PDF, możecie wydrukować je w częściach na domowej drukarce A4 🙂

Szablony do pobrania
Duże legowisko

PDF

Małe legowisko

PDF

Szczególne podziękowania dla sklepu z maszynami Wójcik i Spółka, w którym zorganizowaliśmy warsztaty, panu Michałowi, właścicielowi sklepu z tkaninami Włókno-land, a także mojej przyjaciółce Asi za pomoc w prowadzeniu warsztatów i niezastąpionemu Tomkowi, który wspomagał naszą pracę i udokumentował w formie zdjęć nasze poczynania. 

Pozdrawiam MJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *