Przyjemne sZycie

Jak uszyć poduszki o nietypowych kształtach?

Kolejny raz przekonałam się o tym, że inspiracje są wśród nas. Poszukując pomysłu na jesienne warsztaty szycia postanowiłam przygotować szablony poduszek, które będą nawiązywać do darów jesieni. Tak powstał liść klonu i dębu. Użyłkowanie liścia stało się pretekstem do wykorzystania stopki do naszywania sznurków.

W projekcie żołędzia posłużyłam się prowadnikiem, który wspomógł pikowanie. Powstała kratka urozmaiciła fakturę poduszki. Dodatkowo można podłożyć ocieplacz/owatę aby uzyskać wypukłość.

Każda poduszka składająca się z kilku elementów była dla uczestników warsztatów świetnym ćwiczeniem zszywania obłych krawędzi. Sekret tkwił w odpowiednim ułożeniu elementów – wypukłe powinny zostać ułożone po stronie transportu (czyli ząbków w maszynie), aby wdawał nadmiar tkaniny, wklęsłą krawędzią natomiast można łatwo manewrować kiedy zostanie ułożona na wierzchu, pod stopką. Najważniejsze jednak podczas realizacji tego typu projektów jest nacięcie punktów montażowych oznaczonych na szablonach. Wspomagają one odpowiednie zszywanie elementów.

Wszelkie wskazówki starałam się ująć na filmie, którym się z Wami dzielę. Załączam również szablony do pobrania. To jednak tylko inspiracja dla Was. Możecie stworzyć każdy kształt! Jesienne dary, świąteczne wzory a może urodzinowe upominki? 🙂 

Zapraszam na film, w którym
dowiesz się:

– jak używać stopkę do naszywania sznurków
– jak łączyć elementy po łuku
– jak stworzyć równoległe przeszycia za pomocą prowadnika
– jak odszyć nietypowe kształty
– jak szyć ręcznie ściegiem krytym, łączącym, drabinkowym

SZABLONY DO POBRANIA

PDF


Pozdrawiam MJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *