Przyjemne sZycie

Świąteczny klimat w domu – poszewka na poduszkę

Na co dzień czas ucieka przez palce. W zgiełku, pędzie gdzieś umyka świąteczny klimat, który pamiętam z dzieciństwa. Jak zatrzymać ten czas? Sądzę, że wprowadzenie drobnych akcentów do otaczającej nas przestrzeni wprawi nas w radosny nastrój.

Oczarowana pięknymi tkaninami jakie znalazłam w sklepie Włókno-land w Łodzi, postanowiłam uszyć coś nowego. Jak pewnie dla większości z nas, trudno było mi zdecydować się na jedną tkaninę 🙂 Na szczęście słowo klucz – patchwork – usprawiedliwia większe zakupy. Mój zachwyt nad patchworkiem nie gaśnie. Na napisaniu pracy magisterskiej o historii i rozwoju tej dziedziny sztuki nie poprzestałam. Mam nadzieję, że z czasem będę mogła się z Wami podzielić moimi domowymi eksperymentami. W projekcie świątecznej poszewki przemyciłam troszeczkę tej techniki, umieszczając w centrum kompozycji aplikację w formie sześcioramiennej gwiazdy, pozszywanej z mniejszych elementów. W tym odcinku Przyjemnego sZycia, oprócz tego, że dowiesz się jak taką gwiazdę przygotować pokaże również:

– jak odszyć zamek “w okienku”
– jak wykończyć krawędzie szwem francuskim
– jak wykorzystać stopkę z prowadnikiem i stopkę do aplikacji
– jak wykorzystać matę samoregenerującą, nóż krążkowy, liniał z podziałką a także żelazko do patchworku

A jeśli poszukujecie ciekawej lektury lub interesujecie się patchworkiem zapraszam na stronę Stowarzyszenia Polskiego Patchworku, gdzie w częściach publikowana jest treść mojej pracy magisterskiej.

Pozdrawiam MJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *