Przyjemne sZycie

Spódnica z kontrafałdą + wyniki konkursu

Nadeszła chwila rozwiązania konkursu zorganizowanego z okazji Dnia Spódnicy, który miał miejsce 30 października. Dziś pokażę Wam zdjęcia spódnic nadesłanych przez uczestniczki, a także zaproszę Was na premierowy odcinek Przyjemnego sZycia, w którym zaprezentuje kolejną, swoją wersję spódnicy. Tym razem będzie to spódnica z karczkiem, z kontrafałdą z przodu, zapinana na zamek kryty wszyty z boku. Wykorzystałam w tym projekcie kilka ciekawych stopek, które często wspomagają sprawne i estetyczne wykończenie.
Na początek jednak wyniki:

Nagroda główna – nożyczki Fiskars

…..Postanowiłam nagrodzić pracę Basi ponieważ niepowtarzalny efekt, który jak się okazuje stał się dziełem przypadku pobudza wyobraźnię, a sam wzór uzyskany przez autorkę z powodzeniem sprawdziłby się jako druk na tkaninie. Choć forma spódnicy jest prosta to punkty wędrują za pomysłowość, estetyczne wykonanie i wolę walki o swoje dzieło :). Pozwolę sobie przytoczyć, co twórca miał na myśli cytując autorkę: “Chciałam wziąć udział w konkursie, bo… z tą spódnicą wiąże się pewna historia! Otóż: to pierwsze dzieło, jakie powstało na mojej nowej maszynie, którą kupiłam po zakończeniu studiów. Kiedy tylko uporałam się z szyciem i okazało się, że efekt mnie zadowala, postanowiłam wyjść wieczorem w nowym stroju. Jeszcze tylko szybciutko chciałam zalać prysznic środkiem do odgrzybiania – no i, wiadomo, pochlapałam spódnicę. Przed pierwszym wyjściem! Cóż było robić, postanowiłam pójść za ciosem i całość potraktować wspomnianym środkiem. W ten sposób powstał deseń, który widać na zdjęciach. A ja, muszę przyznać, jestem całkiem dumna z ostatecznego efektu!”

To jednak nie koniec. Biorąc pod uwagę zaangażowanie wszystkich uczestniczek oraz wspaniałe efekty chciałabym nagrodzić równorzędnymi wyróżnieniami jeszcze trzy prace.

Wyróżnienia – pudełko na szpulki oraz znikający pisak do tkanin
wędruje do Martyny

Bogusi 


oraz Anety

Dla pozostałych uczestniczek przygotowałam nagrody niespodzianki, w podziękowaniu za udział w konkursie:

Małgosia

Justyna

Tymczasem zapraszam na film, w którym
dowiesz się:

– jak używać stopek do ściegu overlockowego, ściegu krytego oraz lamownika
– jak wszyć zamek kryty
– jak wykończyć brzeg obsadzeniem
– jak ułożyć kontrafałdę

Czerwone linie można przeciąć w celu powiększenia szablonu. Niebieskie to nitka prosta, która wyznacza kierunek ułożenia na dzianinie. Na zielono zaznaczone zostały nacinki, na pomarańczowo zaszewki.

SZABLON NA SPÓDNICĘ Z KONTRAFAŁDĄ

PLIK PDF
PLIK PDF – karczek przodu i tyłu

Szablon przygotowany jest na wzrost 166 cm, obwód talii 75 cm, obwód bioder 103 cm.

 

Pozdrawiam MJ

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *