Przyjemne sZycie

Cover – maszyna do zadań specjalnych

Hobbystyczne, domowe szycie co raz częściej przeradza się w mniejsze lub większe pracownie szycia. Kreatywność twórców nie zna granic, a odbiorcy co raz częściej doceniają ręcznie wykonane produkty. Producenci maszyn wychodzą na przeciw potrzebom osób, które wykonują swoją pracę w domu, tworząc urządzenia naśladujące te, występujące w przemyśle odzieżowym. Domowe maszyny wieloczynnościowe, które posiadają bogatą paletę ściegów zastępują często podszywarkę czy guzikarkę, a dodatkowe akcesoria jak zwijacze, lamowniki pomagają uzyskać wysokiej jakości wykończenie. Dostępne są również overolocki, których stosowanie ułatwia wykończenie krawędzi tkanin czy też dzianin. Na rynku domowych maszyn do szycia pojawiają się również covery. Właśnie dzisiaj przyjrzymy się pracy tego typu maszyny na przykładzie nowej propozycji marki JUKI. Sprawdzimy jakie funkcje kryją się pod symbolem MCS-1500.

…..Dla dociekliwych, przedstawiam również schematy ściegów jakie tworzy cover. Rysunki te zostały zaczerpnięte z książki dla zasadniczych szkół odzieżowych Krawiectwo – Technologia w tłumaczeniu pani Pauliny Samek.

 Ścieg łańcuszkowy prosty trzy lub dwu igłowy, cztero- lub trzynitkowy

SCHEMAT (ścieg dwuigłowy)

 

Schemat ściegu drabinkowego z górnym przeplotem
(niedostępny w coverze JUKI MCS 1500)

 

 

Ścieg łańcuszkowy dwunitkowy

SCHEMAT

 

….

….Podzielcie się swoimi opiniami. Uważacie, że posiadanie takiej maszyny w domowej pracowni jest przydatne? Czy zdarza się Wam korzystać z covera lub z imitacji ściegu łańcuszkowego tworzonego za pomocą podwójnej igły założonej do domowej maszyny do szycia?

Pozdrawiam MJ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *