Ciekawostki

Legowiska dla schroniska – akcja charytatywna

Drodzy czytelnicy!

Wiele razy zdarzyło się, że podczas nagrywania filmów czy robienia zdjęć w kadr wpisał się nietypowy model – kot Bonifacy. Od trzech lat towarzyszy mi każdego dnia. Bonifacy został adoptowany z łódzkiego schroniska. Po adopcji był bardzo przestraszony, chował się w zakamarkach, o których nie miałam pojęcia, że istnieją 🙂 Powoli jednak oswajaliśmy się ze sobą i dziś, codziennie gdy wracam z pracy czeka na mnie przy drzwiach, gaworzy z nami, chętnie się bawi i domaga się pieszczot o każdej porze dnia i nocy. Uwielbia spać…wszędzie. Najbardziej jednak w kartonach, w których przynosimy zakupy. Jakiś czas temu, postanowiłam uszyć dla niego legowisko wykorzystując karton jako usztywnienie.

Kilka dni temu znalazłam w mediach społecznościowych informację, o zbiórce koców i misek dla zwierząt. Pomyślałam sobie – może mogłabym uszyć takich legowisk więcej. Wysłałam zapytanie do łódzkiego schroniska czy takie rozwiązanie sprawdziłoby się w warunkach schroniska. Kiedy dostałam akceptację projektu postanowiłam działać. Od kilku dni mieszkanie zamieniło się w pracownię szycia 🙂 Kierownik produkcji obserwuje baczenie moje poczynania i pomrukuje z zadowolenia (ścinki, nici, szpulki – koci raj). 

To jednak nie koniec. Dzięki uprzejmości sklepu z maszynami, w którym obecnie na co dzień pracuje udało się zorganizować warsztaty szycia. Odbędą się one w najbliższą sobotę. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby wspomóc akcję i wspólnie uszyć legowiska dla zwierząt! Szczegółowe informacje znajdziecie pod wydarzeniem na Facebooku.

Zwracam się jednak z gorącą prośbą. Zorganizuje tyle materiałów ile będę w stanie, ale jeśli posiadacie końcówki tkanin bawełnianych, pikówki oraz kartony zabierzcie je ze sobą. Wspólnymi siłami umilimy pobyt zwierzaków w schronisku 🙂 Nie ma znaczenia czy umiesz szyć czy nie. Podzielimy się zadaniami – wycinanie, spinanie, przeszywanie, wykańczanie, odszywanie poduszek – dla każdego znajdziemy zajęcie. Jeśli chcecie spróbować swoich sił przy maszynie do szycia, to jest to świetna okazja – jesteśmy tam też po to aby udzielić Wam niezbędnych instrukcji.

Jak wygląda projekt legowiska zobaczcie poniżej. Pod koniec tygodnia pojawi się na pewno film dla wszystkich tych, którzy chcieliby nas wspomóc na odległość 🙂

Pozdrawiam MJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *