Przyjemne sZycie

Walentynkowe serce – jak szyć ręcznie szwem dzierganym

.Jeśli tego dnia chcielibyście symbolicznie obdarować najbliższe Wam osoby upominkiem lub macie ochotę udekorować Wasz pokój, mieszkanie czy dom – mam dla Was propozycję. Na rozgrzewkę, przed nowymi w tym roku odcinkami Przyjemnego sZycia, przygotowałam dla Was krótki film, jak bez maszyny do szycia wykonać ozdoby z filcu.

Wykorzystałam szew dziergany, który należy do grona szwów brzeżnych. Wykonuje się od strony lewej do prawej. Jego budowę stanowi szereg równych i równoległych odcinków prostopadłych do brzegów tkaniny, zakończonej powiązaniem nitki wzdłuż wykończonego brzegu. Służy do zabezpieczania brzegów przed strzępieniem się, dziergania dziurek i haftu. Świetnie sprawdza się podczas szycia ozdób z filcu a także jako element dekoracyjny w ubiorze. W swojej propozycji wykorzystałam podwójnie złożoną nitkę aby ścieg był bardziej widoczny i stanowił dodatkową wartość.

Do wykonania zawieszek w kształcie serca wykorzystałam kolorowy filc, sznurek oraz jako wypełnienie ocieplinę odzieżową (owata, watolina).

Życzę Wam dużo miłości każdego dnia <3

Pozdrawiam MJ

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *